Яка речовина знаходиться в плитках для ванни і вже понад півстоліття врятувала життя? Відповідь: кераміка. Добре, кераміка в бронежилетах хімічно відрізняється від тієї, що є в вашому домашньому кубку. Перш за все, вона феноменально міцна, але легка. Саме ця властивість зробила кераміку відповідним вибором для матеріалу бронежилетів у бронежилетах для тактичних операторів, правоохоронців та цивільних осіб.

Якщо і ви шукаєте переваги в області захисту, то, як завжди, Тakticart завжди допоможе. У цьому комплексному керівництві ми досліджуємо початки керамічного бронежилета та розглядаємо, як RMA Defense сприяє формуванню його сучасності та майбутнього. Завершуємо з тим, що вам потрібно знати, коли шукаєте керамічні пластини. Але почнемо з того, що розуміється під керамічними плитами і як вони виправдовують себе порівняно з бронежилетом із сталі...

ЩО ТАКЕ КЕРАМІЧНИЙ БРОНЕЖИЛЕТ?

До початку 1990-х років пластини для бронежилетів з кераміки були виключно монолітними. У сучасний час вони зазвичай є композитами, що складаються з керамічного ударостійкого внутрішнього шару з підкладкою з надвисокомолекулярного поліетилену [UHMWPE].

ВИДИ КЕРАМІКИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В БРОНЕЖИЛЕТАХ

Незалежно від того, використовується вона самостійно чи в поєднанні з іншими матеріалами, найпоширенішими видами кераміки в сучасних бронежилетах є наступні:

КЕРАМІКА АЛЮМІНІЮ ОКСИДУ (AL2O3)

Відома також як алюміна, ця кераміка є найбільш поширеною серед балістичних пластин. Вона має твердість, яка зрівнюється із сапфіром. Незважаючи на те, що бронежилети із керамічним вкладом з алюмінієвого оксиду є найважчими і найгабаритнішими, вони все ще мають низьку щільність. При цьому вони є найбільш доступними і менш крихкими.

КЕРАМІКА КАРБІДУ КРЕМНІЮ (SiC) Карбід кремнію є твердішим і трохи легшим, і його найчастіше знаходять в керамічних пластинах середнього діапазону.

КЕРАМІКА КАРБІДУ БОРУ (B4C) Після діаманта карбід бору є найтвердішою речовиною, відомою людству. Він є найлегшим серед трьох видів і зазвичай знаходиться в високоякісних керамічних вкладках. Тому, не дивно, що це найдорожчий тип кераміки.

Boron carbide used in ceramic body armor

ПОРІВНЯННЯ СТАЛЕВОГО БРОНЕЖИЛЕТА І КЕРАМІЧНОГО БРОНЕЖИЛЕТА СТАЛЕВІ БРОНЕЖИЛЕТНІ ПЛАСТИНИ - ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ПЕРЕВАГИ СТАЛЕВОГО БРОНЕЖИЛЕТА

Більш стійкий до погодних умов та зношування

Довший термін зберігання

Менше вартує

Сталь природно більш стійка і довговічна.

З цим пов'язано те, що сталеві пластини не мають строку придатності принаймні 15-20 років. Ще довше, якщо їх зберігати належним чином та покрити металевим покриттям.

Крім того, сталевий бронежилет є дещо доступнішим за ціною, тому він більш доступний для початкового рівня бронежилета.

НЕДОЛІКИ СТАЛЕВОГО БРОНЕЖИЛЕТА Важчий і жорсткий

Схильний до відшаровування та фрагментації

Сталеві вставки тонші, але набагато важчі та жорсткі. Тому їх носити втомлююче і обмежує рухи.

Звісно, сталевий бронежилет краще витримує повторні удари в ту саму точку. Але якщо його багато разів вдарити в одному і тому ж місці, куски сталі (так званий "сполл") можуть відірватися від зворотної поверхні пластини та проникнути в тіло. Крім того, частинки розламаного набою можуть відскочити від передньої поверхні і загрожувати носію і оточуючим.

КЕРАМІЧНІ БРОНЕЖИЛЕТНІ ПЛАСТИНИ - ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ПЕРЕВАГИ КЕРАМІЧНОГО БРОНЕЖИЛЕТА Легший і більш гнучкий

Ефективніший проти набоїв вищої швидкості

Краще та безпечніше поглинає енергію від снаряда

Звісно, керамічні пластини є товщими, але набагато менш важкими та жорсткими. Це означає, що вони значно комфортніше використовувати, особливо на тривалі відрізки часу. Крім того, керамічний бронежилет легше маневрується, дозволяючи носію реагувати швидше.

Керамічні вкладки, можливо, найкращі в боротьбі з боєприпасами великої потужності та бронебійними набоями. Вони також високоефективні в боротьбі з кількома ударами куль, за умови, що точки удару розташовані на відстані одна від одної.

Правда, порівняно зі сталлю, кераміка має більше деформації зворотної поверхні [BFD]. Проте вона набагато ефективніше поглинає та розподіляє силу снаряда. Вона також безпечніша, оскільки не викидає деформацію за пластиною та утримує фрагменти матеріалом бронежилета.

НЕДОЛІКИ КЕРАМІЧНОГО БРОНЕЖИЛЕТА Може бути крихким

Коротший термін служби

Відносно дорогий

Керамічна пластина може бути надзвичайно міцною, але вона крихка. Вона може ламатися або відриватися, якщо випадково її випадково впустити, неправильно обробляти чи зберігати, або після важкого падіння. Крім того, при дії зайвої вологості та інших екстремальних умовах, кераміка швидко руйнується.

Крім того, термін служби керамічного бронежилета значно скорочується, в середньому лише 5-7 років.

Разом із тим, керамічний бронежилет не є найбюджетнішим варіантом, особливо для тих, хто обмежений бюджетом.

КОРОТКА ІСТОРІЯ КЕРАМІЧНИХ БРОНЕЖИЛЕТІВ Походження сучасних керамічних бронежилетів можна відслідкувати до шестидесятих років минулого століття. У 1965 році був представлений бронежилет T65, який містив пластини, завантажені керамічними "курчатами" (chicken plates) з алюмінієвої кераміки. Вони були вперше використані під час сутички у В'єтнамі для захисту американських екіпажів гелікоптерів від вогню зі стрілкового спорядження.

Незважаючи на те, що носити ці керамічні вкладки було досить незручно, вони мали серйозно позитивний ефект. Серед пілотів і стрільців вони зменшили кількість смертей більш як на половину і знизили кількість поранень на 27%.

T65 plate carrier with alumina ceramic armor inserts

Незважаючи на успіх T65, пройшло ще 30 років, перш ніж кераміка, на цей раз карбід бору, була використана для бронювання американських наземних груп. До цього дня кераміка залишається основним матеріалом для твердих бронежилетів, виданих  ЗС. Крім того, вона регулярно використовується тактичними поліцейськими підрозділами і спеціальними командами реагування. Не варто забувати і про її широке використання серед звичайних людей у різних ситуаціях.

Завдяки досягненням в науці, технології та виробництві, керамічна броня продовжує розвиватися в кращому напрямку. Протягом останнього десятиріччя одна компанія здобула особливий авторитет в цьому плані...

RMA DEFENSE ТА ІННОВАЦІЇ В ГАЛУЗІ КЕРАМІЧНОЇ БРОНІ Як колишній моряк і колишній службовець з питань забезпечення громадського порядку, Блейк Уолдроп розуміє необхідність справді надійного бронежилета. Після втрати одного з товаришів по корпусу від вибуху біля дороги його місією стало створення керамічної броні, яка перевершує конкурентів.

Починаючи зі свого гаража, Блейк придумав унікальний дизайн керамічної пластини. Замість одного цілого керамічного шару, він розділив його на 22 плитки.

Після попадання набою тріщина на пластині обмежувалася лише однією маленькою секцією і не розповсюджувалася. Тим часом інша частина пластини залишалася непошкодженою і могла витримати більше влучань. Результатом стала пластина з значно кращою здатністю витримувати багаторазові удари.

RMA Defense unique ceramic armor designs

ЯК ВИБРАТИ ПРАВИЛЬНУ КЕРАМІЧНУ БРОНЮ Щоб вибрати керамічну пластину, яка найкраще відповідає вашим індивідуальним потребам, є кілька ключових факторів, про які варто подумати:

РІВЕНЬ ЗАХИСТУ Переконайтеся, передусім, що пластина забезпечує достатній захист від балістичних загроз, з якими ви найімовірніше стикатиметесь.

Броня для цивільних осіб в основному розглядається згідно з Національним інститутом правосуддя Сполучених Штатів. Вона класифікується як NIJ Type III або, найвищий рівень балістичного захисту на сьогодні, NIJ Type IV. 

Також слід пам'ятати, що будь-який модель, яка має сертифікацію NIJ, означає, що вона включена до Списку відповідних продуктів [CPL] і гарантує, що броня відповідає або перевищує мінімальні вимоги тестування NIJ.

ВАГА Майже так само важливо придбати керамічні вставки, які мають якнайменше ваги. З метою максимізації мобільності, особливо якщо вам доводиться носити їх тривалий час.

Загалом, керамічна пластина рівня NIJ III важить приблизно від 0,5 до 2 кг, а NIJ IV - близько 2,5-3кг.

Крім того, не забувайте враховувати додаткове навантаження від іншого тактичного спорядження в вашому спорядженні.

ВАРТІСТЬ Вартість керамічних пластин значно варіюється в залежності від рівня захисту, типу кераміки, розміру, вигину, розрізу та інших чинників.

Приблизно кажуть, що керамічна броня хороє якості коштує від приблизно 6-тис гривень за одну пластину до понад 18-тис грн за парний набір.

Ідеально купуйте керамічну броню, яка вписується в ваш бюджет, але без жертвування необхідним рівнем захисту і комфортом.

ОСТАННІ СЛОВО ПРО КЕРАМІЧНУ БРОНЮ Керамічна броня - це випробуване і перевірене засоби захисту для всіх, від бійців до приватних громадян. Її надзвичайна міцність та невелика вага роблять її найпопулярнішим вибором для тих, хто живе або працює в високоризикових середовищах.

Хоча вартість керамічних твердих пластин може бути вищою, переваги в особистому захисті роблять їх вартими інвестиції.

З розвитком науки і технологій можна розраховувати на подальші еволюції керамічної броні. Що робить її ще ефективнішою в захисті тих, хто ставить своє життя на карту на благо загального добра.